• Obecnie brak na stanie
daglezia zielona - gałązka

Daglezja zielona (sadzonka)

SI_DAGL
12,00 zł
Cena nie uległa zmianie w ost. 30 dniach
Obecnie brak na stanie
Dostawa za 14,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki

Daglezja zielona, inaczej jedlica zielona, jedlica douglasa (łac. Pseudotsuga menziesii, ang. coast douglas-fir)
sadzonka 3-letnia
wysokość sprzedawanej sadzonki: 30 cm (licząc od doniczki)
+ opis uprawy (wysyłamy e-mailem na życzenie).


Wiecznie zielone drzewo szpilkowe o wysokości zwykle około 50 metrów, chociaż tam skąd pochodzi, czyli z Ameryki Północnej, osiąga dwa razy większą wysokość.
Najwyższy okaz daglezji (niestety ścięty) miał wysokość 133 metry i tym samym był wyższy od jakiegokolwiek rosnącego obecnie drzewa na świecie. Przewyższał tym samym uważane za największe obecnie rosnące drzewa - słynne sekwoje olbrzymie (chociaż trzeba stwierdzić, że najwyższa nieistniejąca już sekwoja mierzyła 135 metrów). U nasady pień osiąga 4 metry średnicy.

Znakomicie czuje się w naszym klimacie. Nie przemarza i bardzo szybko rośnie. Roczny przyrost wysokości, to średnio około 80cm. Drzewo dla niecierpliwych. Daglezja jest mało wymagającą rośliną bardzo dobrze znosi suszę i rośnie na prawie każdym podłożu.Charakterystyczną cechą, po której łatwo odróżnić ją od innych drzew są „wąsate” szyszki. Pokrojem drzewo przypomina świerka, a gałązki bardziej kształtem zbliżone są do jodły. Szpilki miękkie w dotyku przy rozcieraniu wydzielają przyjemny zapach pomarańczy. Występuje również w odmianie glauca – czyli srebrzystej. Drzewko prowadzić można również w formie bonsai. Bardzo dobrze znosi cięcie i chętnie wytwarza nowe gałązki.
Jeżeli chcesz posiadać roślinę typu „naj” to koniecznie posadź daglezję.

W naszym sklepie możesz zakupić obie odmiany drzewa; także odmianę glauca (srebrzystą). W dziale nasiennym zaopatrzyć się możesz również w nasiona.

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password