Ambrowiec chiński (nasiona)

NL_AMCH
5,00 zł
Cena nie uległa zmianie
Dostawa od 7,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki

Ambrowiec chiński (łac. liquidambar formosana) - nasiona,
50 nasion w opakowaniu (kupujesz opakowanie)
+ instrukcja siewu (w sekcji Załączniki).


Ambrowiec chiński to rzadko spotykane w Polsce drzewo. Malownicze drzewo dorastające do około 10 metrów w naszym klimacie. W naturalnym środowisku, czyli we wschodniej Azji, dorasta do 30-40 metrów. W młodości ma kształt piramidalny, ale rośnie do kształtu zaokrąglonego i nieregularnego. Występuje głównie w centralnej i południowej części Chin, w Tajwanie i Indochinach.

Posiada bardzo ładne, lekko błyszczące liście. Są 3-klapowe (w odróżnieniu do 5-7 klapowych klapowych liści ambrowca amerykańskiego) o średnicy do 10-15 cm. Przepięknie wybarwiają się jesienią na kolor czerwony.
Przypomina poza klonem też nieco platan, między innymi ze względu na owocostany. Brązowe owoce, zdrewniałe kolczaste kulki, są dodatkową ozdobą przez okres zimowy.


Warunki uprawy: wymaga wilgotnej gleby. Powinien być uprawiany w podłożu luźnym, żyznym, o umiarkowanej stałej wilgoci, nie przesychającym. Może rosnąć w obszarach słonecznych. Młode rośliny wymagają okrywania na zimę, szczególnie przez pierwsze 3 lata po posadzeniu - młode osobniki mogą przemarzać. Powinien rosnąć w ciepłym miejscu, osłoniętym od wiatru.

Wykorzystywany też do prowadzenia w formie bonsai.Ciekawostki
Ambrowiec chiński ma wiele zastosowań leczniczych. Liście i korzenie są używane w leczeniu narośli nowotworowych. Kora łodygi stosowana jest w leczeniu wyprysków i chorób skóry. Owoce stosowane w leczeniu artretyzmu, lumbago, obrzęków, skąpomoczu oraz zmniejszonej produkcji mleka i chorób skóry. Żywicę z łodyg stosuje się w leczeniu krwawienia z czyraków, karbunkułów, bólów zębów i gruźlicy. Pień tego drzewa wytwarza aromatyczną żywicę. Wyciąg z tej żywicy służy do wspomagania krążenia krwi i łagodzenia bólu. 

 

Wszystkie zamówione nasiona jednego gatunku są pakowane w jedno opakowanie, czyli zamawiając więcej kompletów otrzymasz nasiona tego gatunku w jednym opakowaniu.

W kwestii zakupu większej ilości nasion (100 gramów i więcej) - prosimy o kontakt celem ustalenia korzystnej ceny.

Nasiona wszystkich sprzedawanych w sklepie gatunków są z przeznaczeniem tylko do uprawy na rośliny ozdobne.

ciężar 1.000 nasion około 15,00 g
5 g około 340 nasion
50 g około 3.400 nasion
100 g około 6.800 nasion

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password