Glediczja trójcierniowa (nasiona)

NL_GLED
5,00 zł
Cena nie uległa zmianie w ost. 30 dniach
Dostawa od 7,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki

Glediczja trójcierniowa znana też jako iglicznia trójcierniowa, glediczia trójcierniowa (łac. gleditsia triacanthos) - nasiona,
25 nasion w opakowaniu (kupujesz opakowanie)
+ instrukcja siewu (w sekcji Załączniki)


Glediczja to charakterystyczne drzewo. Jesienią pojawiają się na niej oryginalne strąki o długości od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów (do około 30 cm). Z pnia i z konarów wyrastają grube, mocne i ostre ciernie.

Drzewo układem liści, strąkami z nasionami i kolcami przypomina nieco robinię akacjową (zwaną popularnie akacją). U glediczji jednak zarówno strąki jak i kolce są kilkukrotnie większe. Jesienią liście ładnie wybarwiają się na żółto. Pochodzi z Ameryki Północnej, popularna też jest w Australii.

Jako ciekawostka - strąki są jadalne dla ludzi i zwierząt. Nasiona zawierają dużo węglowodanów. Nasiona, jak również nawet i całe strąki, stanowią wysokiej jakości paszę dla zwierząt. Drzewo owocuje obficie zatem można rozważyć ten gatunek jako źródło wartościowej paszy.

 

 

Wszystkie zamówione nasiona jednego gatunku są pakowane w jedno opakowanie, czyli zamawiając więcej kompletów otrzymasz nasiona tego gatunku w jednym opakowaniu.

W kwestii zakupu większej ilości nasion (100 gramów i więcej) - prosimy o kontakt celem ustalenia korzystnej ceny.

Nasiona wszystkich sprzedawanych w sklepie gatunków są z przeznaczeniem tylko do uprawy na rośliny ozdobne.

ciężar 1.000 nasion około 260,00 g
5 g około 19 nasion
50 g około 192 nasiona
100 g około 385 nasion

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password