Donica bonsai owalna płaska 41cm

Donica bonsai owalna płaska 41cm

DBY_OP5
180,00 zł

Owalna donica bonsai.
41,3 cm x 32,2 cm

Dostawa za 15,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki
Kod donicy: DBY_OP5
Kształt: owalna
Wymiar zewnętrzny donicy: 41,3 cm x 32,2 cm
Wymiar wewnętrzny donicy: 38,5 cm x 29,5 cm
Wysokość: 5,1 cm
Głębokość: 2,3 cm
Podstawka: brak
Ciężar: 2,77 kg

Wybarwienie donicy
Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz donic nieszkliwionych ma nieco inne odcienie, ponieważ jest wykonywany ręcznie z naturalnych materiałów. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia. Obejrzyj wszystkie dostępne zdjęcia donicy - klikając powiększenie zdjęcia na komputerze używaj strzałek klawiatury lewo/prawo, na urządzeniu mobilnym dotknij lewej bądź prawej strony zdjęcia by przełączyć do kolejnego.


Płaska owalna doniczka do bonsai. Mimo sporych wymiarów (długość aż 41 cm) sprawia wrażenie delikatnej. Dodatkowo przełamana w połowie wysokości boków kształtem przypominającym pędy bambusowe.

Donice odpowiednia dla wielu stylów prowadzenia bonsai. Szczególnie właściwa dla stylu bonsai yose-uye (forma z wieloma drzewami), ikadabuki (forma tratwy, las z jednego pnia), ishizuke (forma na skale), yamayori (forma leśna).

Pojemnik z dużymi odpływami drenażowymi po środku i mniejszymi po bokach. Daje to pewność odpowiedniego odprowadzania nadmiaru wody co jest szczególnie ważne przy jej płaskim kształcie.

Ta donice to rękodzieło pochodzące z Yixing. Yixing znajduje się w Chinach, w prowincji gdzie wyrób ceramiki to wielowiekowa tradycja i zarazem jedyne miejsce gdzie występuje wyjątkowa glina w odcieniu purpurowym. Tak charakterystyczna dla donic bonsai z tego rejonu. Wyrób donic w Yixing rozpoczęto już w czasach dynastii Ming (1368-1644), a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Donica jest w pełni mrozoodporna i bardzo wytrzymała. To wszystko zawdzięcza wypalaniu w temperaturze o przedziale 1.100-1.200°C przez 24 godziny.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password