Donica bonsai owalna płaska 41cm

nowy

Owalna donica bonsai.
41,3 cm x 32,2 cm

Więcej szczegółów

156,00 zł

Więcej informacji

Kod donicy:DBY_OP5
Kształt:owalna
Wymiar zewnętrzny donicy:41,3 cm x 32,2 cm
Wymiar wewnętrzny donicy:38,5 cm x 29,5 cm
Wysokość:5,1 cm
Głębokość:2,3 cm
Podstawka:brak
Ciężar:2,77 kg

Płaska owalna doniczka do bonsai. Mimo sporych wymiarów (długość aż 41 cm) sprawia wrażenie delikatnej. Dodatkowo przełamana w połowie wysokości boków kształtem przypominającym pędy bambusowe.

Donice odpowiednia dla wielu stylów prowadzenia bonsai. Szczególnie właściwa dla stylu bonsai yose-uye (forma z wieloma drzewami), ikadabuki (forma tratwy, las z jednego pnia), ishizuke (forma na skale), yamayori (forma leśna).

Pojemnik z dużymi odpływami drenażowymi po środku i mniejszymi po bokach. Daje to pewność odpowiedniego odprowadzania nadmiaru wody co jest szczególnie ważne przy jej płaskim kształcie.

Ta donice to rękodzieło pochodzące z Yixing. Yixing znajduje się w Chinach, w prowincji gdzie wyrób ceramiki to wielowiekowa tradycja i zarazem jedyne miejsce gdzie występuje wyjątkowa glina w odcieniu purpurowym. Tak charakterystyczna dla donic bonsai z tego rejonu. Wyrób donic w Yixing rozpoczęto już w czasach dynastii Ming (1368-1644), a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Donica jest w pełni mrozoodporna i bardzo wytrzymała. To wszystko zawdzięcza wypalaniu w temperaturze o przedziale 1.100-1.200°C przez 24 godziny.


Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz ma nieco inne odcienie. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Donica bonsai owalna płaska 41cm

Donica bonsai owalna płaska 41cm

Owalna donica bonsai.
41,3 cm x 32,2 cm