Donica bonsai do półkaskady wys. 20cm

DBY_C5
290,00 zł

Donica bonsai do stylu pół-kaskadowego (han-kengai)
wysokość 20 cm

Dostawa za 15,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki
Kod donicy: DBY_C5
Kształt: do pół-kaskady, kwadratowa
Wymiar zewnętrzny donicy: 28 cm x 28 cm
Wymiar wewnętrzny donicy: 22,5 x 22,5 cm
Wysokość: 20 cm
Głębokość: 17 cm
Podstawka: bez podstawki
Ciężar: 4,9 kg

Piękna donica bonsai do drzewek prowadzonych w wyjątkowym stylu pół-kaskadowym (styl han-kengai). Czyli formie, w której naśladuje się roślinę zwisającą z ustępu skalnego. Gdzie pień schodzi i czubek konaru znajduje się zdecydowanie poniżej górnej krawędzi donicy.Wysoka, pozwoli na prowadzenie rośliny wzdłuż całej wysokości donicy i eksponowanie na jej szerokich ładnych ścianach.

Doniczki bonsai do stylu pół-kaskadowego nie są często spotykane. Wysokość tej donicy to 20 cm. U góry kwadratowa o długości boku 28 cm.

Wybarwienie donicy
Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz donic nieszkliwionych ma nieco inne odcienie, ponieważ jest wykonywany ręcznie z naturalnych materiałów. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia. Obejrzyj wszystkie dostępne zdjęcia donicy - klikając powiększenie zdjęcia na komputerze używaj strzałek klawiatury lewo/prawo, na urządzeniu mobilnym dotknij lewej bądź prawej strony zdjęcia by przełączyć do kolejnego.

Donice wypalane są w temperaturze o przedziale 1.100-1.200°C przez 24 godziny. Dzięki temu procesowi donice są bardzo wytrzymałe.
Wykonywane są z purpurowej gliny w prowincji chińskiej, gdzie już w czasach dynastii Ming (1368-1644) rozpoczęto wyrób donic, a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.
Donice bonsai to coś więcej niż tylko pojemnik... to sztuka.
Każda donica posiada pod spodem pieczęć, którą swoje prace sygnuje rękodzielnik ją wykonujący.

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password