Donica bonsai do kaskady wys. 26cm

nowy

Donica bonsai do stylu kaskadowego
wysokość 26,6 cm

Więcej szczegółów

146,00 zł

Więcej informacji

Kod donicy:DBY_C2
Kształt:kaskadowa, kwadratowa
Wymiar zewnętrzny donicy:15 cm x 15 cm
Wymiar wewnętrzny donicy:12,3 cm x 12,3 cm
Wysokość:26,6 cm
Głębokość:24,5 cm
Podstawka:brak
Ciężar:2,56 kg

Piękna donica bonsai do drzewek prowadzonych w wyjątkowym stylu kaskadowym (styl kengai). Czyli formie, w której naśladuje się roślinę zwisającą z ustępu skalnego. Gdzie pień schodzi i czubek konaru znajduje się zdecydowanie poniżej górnej krawędzi donicy. Lekko cieniowana w pionie po bokach. Wysoka, pozwoli na prowadzenie rośliny wzdłuż całej wysokości donicy i eksponowanie na jej szerokich ładnych ścianach.

Doniczki bonsai do stylu kaskadowego nie są często spotykane. Wysokość tej donicy to aż 26,5 cm. U góry kwadratowa o długości boku 15 cm.

Donica pochodzi z Yixing - chińskiej krainy słynącej z wyrobów ceramicznych, w szczególności doniczek bonsai. To jedyne miejsce gdzie naturalnie występuje purpurowa glina. Każdy egzemplarz twórca oznacza pieczęcią widoczną na spodzie. Ręczna produkcja ceramiki to wielopokoleniowa tradycja. Już w czasach dynastii Ming (1368-1644) rozpoczęto wyrób donic, a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Dzięki długotrwałemu procesowi wypalania (przez 24 godziny) w wysokiej temperaturze o przedziale 1.100-1.200°C donica jest mocna i mrozoodporna.Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz ma nieco inne odcienie. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia.


Donice bonsai to coś więcej niż tylko pojemnik... to sztuka.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Donica bonsai do kaskady wys. 26cm

Donica bonsai do kaskady wys. 26cm

Donica bonsai do stylu kaskadowego
wysokość 26,6 cm

Także może Cię zainteresować