Donica bonsai do kaskady DBY_C2

nowy

Donica bonsai do stylu kaskadowego
wysokość 26,6 cm

Więcej szczegółów

146,00 zł

Opis

szkliwienienieszkliwione
kształtkaskadowa
podstawkabez podstawki
głębokość donicypowyżej 16 cm

Więcej informacji

Kod donicy:DBY_C2
Kształt:kaskadowa, kwadratowa
Wymiar zewnętrzny donicy:15 cm x 15 cm
Wymiar wewnętrzny donicy:12,3 cm x 12,3 cm
Wysokość:26,6 cm
Głębokość:24,5 cm
Podstawka:brak
Ciężar:2,56 kg

Piękna donica bonsai do drzewek prowadzonych w wyjątkowym stylu kaskadowym (styl kengai). Czyli formie, w której naśladuje się roślinę zwisającą z ustępu skalnego. Gdzie pień schodzi i czubek konaru znajduje się zdecydowanie poniżej górnej krawędzi donicy. Lekko cieniowana w pionie po bokach. Wysoka, pozwoli na prowadzenie rośliny wzdłuż całej wysokości donicy i eksponowanie na jej szerokich ładnych ścianach.

Doniczki bonsai do stylu kaskadowego nie są często spotykane. Wysokość tej donicy to aż 26,5 cm. U góry kwadratowa o długości boku 15 cm.

Donica pochodzi z Yixing - chińskiej krainy słynącej z wyrobów ceramicznych, w szczególności doniczek bonsai. To jedyne miejsce gdzie naturalnie występuje purpurowa glina. Każdy egzemplarz twórca oznacza pieczęcią widoczną na spodzie. Ręczna produkcja ceramiki to wielopokoleniowa tradycja. Już w czasach dynastii Ming (1368-1644) rozpoczęto wyrób donic, a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Dzięki długotrwałemu procesowi wypalania (przez 24 godziny) w wysokiej temperaturze o przedziale 1.100-1.200°C donica jest mocna i mrozoodporna.Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz ma nieco inne odcienie. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia.


Donice bonsai to coś więcej niż tylko pojemnik... to sztuka.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Donica bonsai do kaskady DBY_C2

Donica bonsai do kaskady DBY_C2

Donica bonsai do stylu kaskadowego
wysokość 26,6 cm

Także może Cię zainteresować