• Obecnie brak na stanie
miłorząb ginkgo biloba liście

Miłorząb (ginkgo biloba) sadzonka

SL_MILO
12,00 zł

"Dinozaur" wśród drzew, zachwycający, przyciągający uwagę nietypowymi liśćmi gatunek. Sadzonka sprzedawana w donicy.

wysokość sadzonki: 15 - 20 cm
Obecnie brak na stanie
Dostawa za 15,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki

Miłorząb dwuklapowy, dwudzielny (łac. ginkgo biloba) zwany potocznie też miłorząb japoński
sadzonka
wysokość sprzedawanej sadzonki liczona od doniczkiDrzewo zrzucające liście na zimę, dorasta do wysokości 30 metrów. Posiada zwykle smukłą, stożkową, wąską koronę. Gałęzie i konary zazwyczaj stromo wzniesione. Pień niekiedy z licznymi wypukłościami równomiernie zwężający się ku górze.

Największą ozdobą drzewa są niesamowite liście w kształcie wachlarza, długości około 10 cm dwuklapowe do dwudzielnych. Liście mają intensywny jasnozielony kolor, który jesienią przyjmuje fantastyczną intensywnie żółtocytrynową barwę.

Liście miłorzębu używa się do tworzenia naparów mających właściwości polepszające pamięć.

Ciekawostką jest to, że drzewo posiada określoną płeć. To znaczy, że wytwarza tylko męskie, lub żeńskie kwiaty. Fachowo zwie się taki gatunek - dwupiennym.

Miłorząb jest w ogóle wyjątkowym drzewem. Jest jakby żyjącą skamieliną z ery dinozaurów. Kiedyś reprezentowane przez liczne gatunki - dzisiaj jest jedynym. Tworzy on nawet monotypową, to znaczy składającą się z jednego gatunku, klasę roślin, a także swoją własną rodzinę, i rząd. Jest również jedynym gatunkiem nagonasiennych, którego liście szpilkowate przekształciły się w blaszkę. Mimo tego należy zaliczać go do drzew iglastych.

Miłorząb do Europy został sprowadzony w XVIII wieku z Chin. W stanie dzikim prawie już tam nie występuje. Wszystkie okazy sadzone w Europie pochodzą od drzew wschodnioazjatyckich ogrodów świątynnych.

Miłorząb, to pod każdym względem wyjątkowa roślina. W Polsce jeszcze bardzo rzadko spotykana. Zaskocz sąsiada i spraw sobie prawdziwy unikat.

Wyrośnięte kilkuletnie okazy, w handlu osiągają wysoką cenę. Proponujemy Wam zakup niewielkich sadzonek za które zapłacicie przystępną cenę. Dodatkową frajdą będzie jeszcze to, że od samego początku sami będziecie mogli opiekować się drzewkiem, lub od początku kształtować go w formie bonsai.

Dla mniej doświadczonych, przeskoczyliśmy najtrudniejszy etap w hodowli - czyli wysiew nasion. Jeżeli jednak uznacie, że sami poradzicie sobie z tym – zapraszamy do zakupu nasion w naszym sklepie.

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password