• Obecnie brak na stanie
sadzonka 3-letnia

Sosna Banksa (sadzonka)

SI_SOBA
10,00 zł
Obecnie brak na stanie
Dostawa za 15,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki

Sosna Banksa (łac. pinus banksiana, ang. Jack Pine)
sadzonka 3-letnia
wysokość sprzedawanej sadzonki: 30-40 cm (licząc od doniczki)


Znakomity gatunek na iglaste bonsai. Pinus banksiana zwana też „banką”.

W naturalnym środowisku występuje w centralnej Kanadzie na wschód od Gór Skalistych od terytoriów północno-zachodnich do Nowej Szkocji gdzie tworzy jednogatunkowe lub mieszane lasy tajgi i lasotundry, oraz na północno-wschodnich obszarach USA.

Drzewo wiecznie zielone, wolno rosnące, średnich rozmiarów. Pokrój drzewa początkowo stożkowaty, z czasem nieregularny, przyjmuje formy od strzelistych po krzaczaste osadzone na powyginanym pniu. Osiąga wysokość do 20 metrów, rzadko do 25 metrów. Igły naturalnie krótkie max 4 cm osadzone po 2 w pęczkach, intensywnie zielone.

Wyjątkowo odporna na suszę i mróz. Może rosnąć na piaskowych wydmach. Ma naturalne predyspozycje do form bonsai, gdyż często jej pokrój jest nieregularny i poskręcany, a naturalne krótkie igły świetnie kreują proporcje drzewa. Roczne przyrosty - co ciekawe, posiadają boczne odrosty, sprzyjające zagęszczaniu rośliny. To doskonała roślina dla początkujących miłośników bonsai. Przy tym wdzięczna i efektowna. Znakomicie znosi przycinanie. Świetnie rośnie w pojemnikach, nie tylko jako bonsai, ale również jako drzewko uprawiane na tarasie lub w niewielkim ogrodzie.

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password