• Obecnie brak na stanie
morwa czarna - owoc

Morwa czarna (nasiona)

NL_MORC
5,00 zł
Cena nie uległa zmianie w ost. 30 dniach
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 7,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki

Morwa czarna (łac. morus nigra) - nasiona,
100 nasion w opakowaniu (kupujesz opakowanie)
+ instrukcja siewu.


Małe drzewo zrzucające liście na zimę. Osiąga tylko 8-12 metrów wysokości. Posiada szeroką i rozłożystą koronę osadzoną na krótkim pniu. Często pogiętym i poskręcanym. Dolne konary masywne i równie poskręcane jak pień. Kora ciemnobrunatna, albo pomarańczowobrunatna. Na konarach i gałęziach często występują bulwiaste zgrubienia. Po odcięciu pędy wydzielają mleczy sok. Liście 7-18cm długości i około 8cm szerokości, są szerokoowalne i sercowate. Drzewo owocuje bardzo oryginalnymi nibyjagodami o barwie ciemnoczerwonej lub czarnoczerwonej które są jadalne dopiero na krótko przed opadnięciem. Mają bardzo delikatny słodki smak. Roślina pochodzi z centralnej Azji. Od niepamiętnych czasów uprawiana w Indiach i Chinach. W Europie występuje jednak już od wieków, zwłaszcza w rejonach morza Śródziemnego, oraz w cieplejszych rejonach Europy Środkowej. Można spotkać ją również w Polsce. Liście morwy używane są do karmienia gąsienic jedwabnika.

Jest to tradycyjna roślina uprawiana w formie bonsai, ceniona przez miłośników tego stylu. Daje duże możliwości formowania. Bardzo dobrze znosi przycinanie.

Uprawa z nasion, po zapewnieniu pewnych warunków nie należy do trudnych.

Wszystkie zamówione nasiona jednego gatunku są pakowane w jedno opakowanie, czyli zamawiając więcej kompletów otrzymasz nasiona tego gatunku w jednym opakowaniu.

W kwestii zakupu większej ilości nasion (100 gramów i więcej) - prosimy o kontakt celem ustalenia korzystnej ceny.

ciężar 1.000 nasion około 1,8 g
5 g około 2.778 nasion
50 g około 27.778 nasiona
100 g około 55.556 nasion

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password