Zimokwiat wczesny (nasiona) Zobacz większe

Zimokwiat wczesny (nasiona)

NL_ZIMW

nowy

5,00 zł

Opis

Zimokwiat wczesny (łac. chimonanthus praecox) - nasiona,
20 nasion w opakowaniu (kupujesz opakowanie)
+ instrukcja siewu i opis uprawy.

Niski krzew, dorastający do 2-3 metrów. Występuje naturalnie we wschodnich Chinach.
To co go wyróżnia to przyjemnie, silnie pachnące kwiaty. Ich woń wyczuwalna jest nawet z daleka. Jak sama jego nazwa mówi - kwitnie o nietypowej porze. Zakwita od listopada do marca, w polskim klimacie raczej w marcu. Będzie zatem zapewne jedynym kwitnącym o tej porze krzewem i wyjątkową ozdobą ogrodu w porze zimowej. Kwiaty pojawiają się na jeszcze bezlistnych pędach. Ucięte do wazonu gałązki wypełnią zapachem mieszkanie. Efektowne, spore kwiaty o średnicy 3 cm, w kolorze żółtym z purpurowobrązowym środkiem. Nieco podobny do forsycji jednak kwitnie dużo wcześniej.

Krzew o długich wąskich liściach około 15-20 cm długości. Sztywne, ciemnozielone, błyszczące liście już same w sobie są ozdobą.

Gatunek wrażliwy na mróz. Powinien mieć stanowisko osłonięte od wiatru, słoneczne. Nieokryty w mroźne zimy może przemarznąć (należy odkryć go przed kwitnieniem), jednak odbije od poziomu ziemi, lub jeśli cały czas w czasie mrozu był pod pokrywą śnieżną - to od poziomu śniegu odbije. Na zimę najlepiej zabezpieczyć krzew słomianym chochołem lub agrowłókniną. Ze względu na wrażliwość na mróz może być uprawiany w pojemniku, a na zimę przenoszony do chłodnego pomieszczenia.

Wszystkie zamówione nasiona jednego gatunku są pakowane w jedno opakowanie, czyli zamawiając więcej kompletów otrzymasz nasiona tego gatunku w jednym opakowaniu.

W kwestii zakupu większej ilości nasion (100 gramów i więcej) - prosimy o kontakt celem ustalenia korzystnej ceny.

ciężar 1.000 nasionokoło 310,00 g
5 gokoło 16 nasion
50 gokoło 160 nasion
100 gokoło 320 nasion