Dereń jadalny (nasiona) Zobacz większe

Dereń jadalny (nasiona)

NL_DJAD

nowy

5,00 zł

Opis

Dereń jadalny, dereń właściwy (łac. Cornus mas, ang. European Cornel lub Cornelian Cherry) - nasiona,
20 nasion w opakowaniu (kupujesz opakowanie)
+ instrukcja siewu i opis uprawy.

Duży krzew, rzadziej drzewko dorastające do 5-8 metrów. Posiada symetryczną owalną koronę. Występuje w Europie południowo-wschodniej, Azji mniejszej i na Kaukazie. Bardzo dekoracyjny w okresie kwitnienia, który przypada na przełom lutego i marca. Kwiaty złocistożółte. Drzewko pięknie wygląda również jesienią, kiedy dojrzewają owoce, a następnie przebarwiają się na brązowawoczerwono i czerwono liście. Owoce ciemnoczerwone, eliptyczne, długości ok. 2 cm, z duża twardą pestką. Miąższ soczysty w smaku cierpki i kwaskowaty. Wyśmienicie nadaje się na dżemy, kompoty, do wyrobu win, oraz do produkcji nalewek. Po opadnięciu, w stanie pełnej dojrzałości – słodkie i smaczne.
Drzewko owocuje już w 3 lub 4 roku po posadzeniu.

Dobrze rośnie na glebach lekkich, próchniczych i lekko kwaśnych. Stanowisko słoneczne i lekko zacienione. Dobrze znosi cięcie. Używany do formowania żywopłotów. Roślina miododajna. Ze względu na wczesną porę i intensywność kwitnienia bardzo ceniona w pszczelarstwie.

Wszystkie zamówione nasiona jednego gatunku są pakowane w jedno opakowanie, czyli zamawiając więcej kompletów otrzymasz nasiona tego gatunku w jednym opakowaniu.

W kwestii zakupu większej ilości nasion (100 gramów i więcej) - prosimy o kontakt celem ustalenia korzystnej ceny.

Także może Cię zainteresować