kosodrzewina pumilio nasiona

Kosodrzewina pumilio (nasiona)

NI_KOPU
5,00 zł

Kosodrzewina, inaczej sosna górska - odmiana Pumilio (łac. pinus mugo var. pumilio) - nasiona,
50 nasion w opakowaniu (kupujesz opakowanie)
+ instrukcja siewu (w sekcji Załączniki)

Odmiana kosodrzewiny o mniejszej długości szpilkach i delikatniejszym pokroju od innych rodzajów kosodrzewiny. Dorasta do 1 m wysokości i ma charakter płożący. Tworzy gęste rozpostarte do 3 m skupiska.

Popularna roślina do nasadzania w ogródkach skalnych. Pochodzi z Alp. Szeroko rozpowszechniony i zróżnicowany gatunek sosny górskiej. Regularnie przycinana tworzy gęste bryły zwartej zieleni. Żywotna i niewymagająca. Doskonale znosi warunki miejskie. Odporna na suszę i mróz. Rośnie na każdym gruncie. Szpilki długo utrzymują się na gałęziach i pniu. Rośnie dość wolno nie wymaga więc zbyt dużego i częstego angażowania czasu i zabiegów pielęgnacyjnych. Prowadzona w formie bonsai daje duże możliwości kształtowania. Świetnie znosi cięcie i spontanicznie wytwarza na gałązkach nowe odrosty, dzięki czemu w łatwy sposób można tworzyć ciekawe kompozycje. Wszystkie te cechy przemawiają za tym, że jest wprost stworzona do prowadzenia w formie bonsai. Polecam nawet niedoświadczonym hodowcom.

Uprawa z nasion po zapewnieniu pewnych warunków również nie należy do trudnych.

Wszystkie zamówione nasiona jednego gatunku są pakowane w jedno opakowanie, czyli zamawiając więcej kompletów otrzymasz nasiona tego gatunku w jednym opakowaniu.

W kwestii zakupu większej ilości nasion (100 gramów i więcej) - prosimy o kontakt celem ustalenia korzystnej ceny.

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password