Metasekwoja chińska gałązka

Metasekwoja chińska (nasiona)

NI_META
5,00 zł
Dostawa od 8,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki

Metasekwoja chińska (łac. metasequoia glyptostroboides) - nasiona,
25 nasion w opakowaniu (kupujesz opakowanie)
+ instrukcja siewu (w sekcji Załączniki)


Drzewo szpilkowe zrzucające liście na zimę, dorasta do wysokości 30 metrów. Jeszcze jedna przedziwna roślina. Podobnie jak miłorząb – relikt z epoki dinozaurów. Jest właściwie żywą skamieliną i to taką, których kopalnych przodków odkryto wcześniej niż dziś jeszcze żyjącego przedstawiciela tej grupy. Skamieniałe szczątki tej rośliny znajdują się niemal wszędzie tam, gdzie eksploatuje się złoża węgla brunatnego. Była więc rozpowszechniona na całym świecie. Została odkryta dopiero w 1941 roku co wywołało wśród fachowców prawdziwą sensację. Występowała tylko na jednym stanowisku (w jednym miejscu) na świecie. W Polsce jeszcze mało znana, choć to piękne drzewo zasługuje na popularyzację. Na świecie bardzo chętnie wykorzystywana do tworzenia bonsai. Dosyć łatwa w uprawie. Ma dosyć duże przyrosty roczne. W porze listnienia przybiera żywą trawiastozieloną barwę. Na jesieni, w zależności od rodzaju gleby w której rośnie przebarwia się na żółto, łososiowo lub rubinowo-czerwono. Ciekawostką jest też to, że nie zrzuca samych szpilek, lecz razem z krótkopędowymi gałązkami na których rosną.

Z nasion rozmnaża się dobrze, chociaż ilość wzejść jest stosunkowo niewielka, na poziomie 20%. Rośnie szybko i w pierwszym roku może osiągnąć nawet 20-30 cm.

 

 

Wszystkie zamówione nasiona jednego gatunku są pakowane w jedno opakowanie, czyli zamawiając więcej kompletów otrzymasz nasiona tego gatunku w jednym opakowaniu.

W kwestii zakupu większej ilości nasion (100 gramów i więcej) - prosimy o kontakt celem ustalenia korzystnej ceny.

Nasiona wszystkich sprzedawanych w sklepie gatunków są z przeznaczeniem tylko do uprawy na rośliny ozdobne.

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password