Donica bonsai do kaskady wys. 30cm

DBH_C6
160,00 zł

Donica bonsai do stylu kaskadowego
wysokość 30 cm

Dostawa za 15,50 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki
Kod donicy: DBH_C6
Kształt: kaskadowa, sześciokątna
Szerokość zewnętrzna donicy: 30 cm
Szerokość wewnętrzna donicy: 23,8 cm
Wysokość: 30,5 cm
Głębokość: 27,3 cm
Podstawka: bez podstawki
Ciężar: 6,9 kg

Donica bonsai do drzewek prowadzonych w wyjątkowym stylu kaskadowym (styl kengai). Czyli formie, w której naśladuje się roślinę zwisającą z ustępu skalnego. Gdzie pień schodzi i czubek konaru znajduje się zdecydowanie poniżej górnej krawędzi donicy. Wysoka, pozwoli na prowadzenie rośliny wzdłuż całej wysokości donicy i eksponowanie na jej szerokich ścianach.

Doniczki bonsai do stylu kaskadowego nie są często spotykane. Wysokość tej donicy to aż 30 cm. U góry sześciokątna o szerokości 22 cm.

Jak mierzymy donice?
Głębokość donicy mierzymy na środku donicy od dna donicy do górnego punktu donicy.
Wymiar wewnętrzny mierzymy na górze donicy.
Dłuższy wymiar zewnętrzny donicy liczony jest dla przeciwległych ścian donicy a dla donicy owalnej - dwa najdalej oddalone od siebie krawędzie donicy.

Ten model donicy należy traktować jako donicę nie-wystawową, donicę przejściową dla drzewka. Dlatego jej cena jest atrakcyjna.

Uczciwie mówimy, że jest to donica drugiej kategorii. Zazwyczaj oznacza to, że nóżki są mało estetycznie wykończone, donica czasem nie będzie idealnie równa czy idealnie gładka, dla modeli z okienkiem kształt okienka będzie nierówny, mogą wystąpić drobne przebarwienia. Przykłady niedociągnięć dla tych donic opisane są na dedykowanej stronie.

Proszę mieć to na uwadze wybierając ten model donicy. W razie wątpliwości prosimy o kontakt. Szczególnie dla tych donic zachęcamy do zakupu osobistego - można wybrać egzemplarz najbardziej pasujący.

Wybarwienie donicy
Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz donic nieszkliwionych ma nieco inne odcienie, ponieważ jest wykonywany ręcznie z naturalnych materiałów. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia. Obejrzyj wszystkie dostępne zdjęcia donicy - klikając powiększenie zdjęcia na komputerze używaj strzałek klawiatury lewo/prawo, na urządzeniu mobilnym dotknij lewej bądź prawej strony zdjęcia by przełączyć do kolejnego.

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password