Kula do ukorzeniania 8cm

Kula do ukorzeniania 8cm

BT_RB8
7,00 zł
przezroczystość: cała czarna
Dostawa od 11,00 zł (do kraju wskazanego w adresie, gdy brak podanego - do Polski)
Wyświetl koszt wysyłki

Bardzo sprytne, proste w obsłudze narzędzie do rozmnażania drzew i krzewów. Wyjątkowo szybka i pewna metoda rozmnażania poprzez tzw. "odkłady powietrzne". Przy użyciu naszego unikatowego rozwiązania - kuli do ukorzeniania - będzie to wyjątkowo prosta i szybka czynność! :)

W miejscu umieszczenia kuli wytwarza się nowa sadzonka z korzonkami. Gdy korzenie dobrze się rozwiną "w powietrzu", sadzonkę należy odciąć i posadzić w ziemi. Roślinę macierzystą uprawia się dalej.

Najszybsza metoda do stworzenia własnego bonsai. Ukorzeniamy już grubszą gałąź, grubszy pęd drzewa - nasze bonsai od razu będzie mieć gruby pień! Dzięki wytworzeniu nowej bryły korzeniowej na pędzie, wewnątrz kuli, nasze przyszłe drzewko bonsai będzie od razu mieć ukształtowaną płytkie korzenie, do płaskiej donicy.

Kupując naszą kulę do ukorzeniania wybierz odpowiedni rozmiar - większa kula służy do ukorzeniania grubszych gałęzi. W przypadku gdy chcesz stworzyć bonsai - lepiej wybrać większą kulę, dzięki czemu nasze bonsai od razu będzie mieć grubszy pień!

  • Kula o średnicy 5 cm - służy do ukorzeniania pędów o średnicy od 3 do 9 mm
  • Kula o średnicy 8 cm (w ramach tej oferty) - służy do ukorzeniania pędów o średnicy od 7 do 12 mm
  • Kula o średnicy 12 cm - służy do ukorzeniania pędów o średnicy od 12 aż do 31 mm(!)

Kula 8 cm w wariancie przezroczystym ma jedną połowę czarną a jedną przezroczystą. Połowa czarna i przezroczysta są odrębnymi elementami.

Przezroczyste kule mają tę zaletę, że łatwo zaobserwować pojawiające się korzenie, jak również łatwiej ocenić w nich stan wilgotności podłoża.
Zaletą całych czarnych kul jest to, że proces tworzenia korzeni jest optymalny ze względu na brak światła.

odkłady powietrzne kule do ukorzeniania

Urządzenie może być używane wielokrotnie w kolejnych latach, na kolejnych roślinach. Jest wytrzymałe i w żaden sposób nie zużywa się przy ukorzenianiu kolejnych sadzonek.

odkłady powietrzne kule do ukorzeniania

Przykładowe gatunki drzew i krzewów do ukorzeniania metodą odkładów powietrznych przy użyciu kuli do ukorzeniania: lipy, klony, wiązy, graby, ligustry, azalie, magnolie, róże, jabłonie ozdobne, śliwy, morele, czereśnie i inne owocowe, drzewa cytrusowe, fikusy, oleander, inne drzewa z cieplejszej strefy jak figi. I wszystkie gatunki drzew i krzewów, które możliwe są do rozmnażanie za pomocą sadzonek.

Najlepsza pora na rozpoczęcie ukorzeniania, rozmnażania przez odkłady powietrzne, to wiosna i początek lata. Rośliny doniczkowe możemy w ten sposób rozmnażać przez cały rok.

Jak rozmnażać drzewa i krzewy z pomocą kuli do ukorzeniania? Wybieramy zdrową roślinę do rozmnażania, zdrowy, mocny pęd. Wykonujemy na gałęzi ostrym nożem nacięcia na około na głębokość kory, w odległości około 2 cm od siebie. Wypełniamy kulę  np. nie rozdrobnionym (włóknistym) torfem, mchem, ziemią. W zależności od gatunku, po upływie kilku do maksymalnie mniej więcej 10–12 tygodni, wewnątrz kuli powinny wytworzyć się korzenie. Zdejmujemy wówczas całkowicie kulę. Nie obsypujemy podłoża, w którym są korzenie. Odcinamy ostrym sekatorem łodygę poniżej kuli z korzeniami. Tak ukorzenioną roślinę sadzimy do podłoża, podlewamy. I cieszymy się nową rośliną :)

W okresach suchych i upalnych zadbaj o dostarczanie wody do kul, zwłaszcza tych o najmniejszym rozmiarze, gdyż szybko mogą nadmiernie się przesuszyć.

odkłady powietrzne kule do ukorzeniania

odkłady powietrzne kule do ukorzeniania

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead lub Reset password