Donica do mini bonsai, okrągła 6cm

DBY_Mini6

nowy

Okrągła doniczka do mame bonsai (czyli mini bonsai) z brązowej gliny.
średnica 6,3 cm

Więcej szczegółów

4,50 zł

Więcej informacji

Kod donicy:DBY_Mini6
Kształt:okrągła
Wymiar zewnętrzny donicy:średnica 6,3 cm
Wysokość:3,2 cm
Głębokość:2,4 cm
Podstawka:-
Przybliżony ciężar:0,03 kgMame bonsai, zwane także po prostu mini bonsai, to wyjątkowe drzewka miniaturowe. Ich rozmiar to zaledwie kilka centymetrów! Rozmiar miniaturowego bonsai można określić tak, że mieści się bez problemu na dłoni.
Pielęgnacja tych miniaturek nie różni się od zasad postępowania ze zwykłym bonsai. Trzeba jednak drzewku poświęcić więcej uwagi, gdyż jest mała ilość ziemi. Te maleństwa gdy osiągną właściwy wiek także mogą kwitnąć i owocować, tak samo zmieniają barwy ulistnienia zależnie od pór roku. Drzewko posadzone w tak maleńkiej donicy cieszy ze zwielokrotnioną siłą.

Dodatkowym atutem takich drzewek bonsai jest to, że na pewno nie zabraknie Ci na nie miejsca w ogrodzie lub na tarasie :) To także idealny pomysł na prezent dla wyjątkowej osoby. Wyobraź sobie jaką radość i zaskoczenie sprawi wręczone w tak miniaturowej doniczce samodzielnie przez Ciebie wyhodowane drzewko bonsai.

Donice do mame bonsai są rzadkością. W Palmatum zaopatrzysz się w nie bez ponoszenia dużych wydatków.

Wykonana z purpurowej gliny w prowincji chińskiej, gdzie już w czasach dynastii Ming (1368-1644) rozpoczęto wyrób donic, a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Donica do mini bonsai, okrągła 6cm

Donica do mini bonsai, okrągła 6cm

Okrągła doniczka do mame bonsai (czyli mini bonsai) z brązowej gliny.
średnica 6,3 cm