Donica do mini bonsai (mame bonsai) 4cm

DBY_Mini1

nowy

Najmniejsza donica dostępna w sklepie Palmatum. Wyjątkowe urocze maleństwo wśród donic.
sześciokątna 4,2 cm

Więcej szczegółów

5,50 zł

Opis

Kod donicy:DBY_Mini1
Kształt:sześciokątna
Wymiar zewnętrzny donicy:4,2 cm
Wysokość:2,6 cm
Głębokość:1,9 cm
Podstawka:-
Przybliżony ciężar:0,05 kg

Nowa nieużywana sześciokątna ceramiczna doniczka do najmniejszych drzewek bonsai, tzw. mame bonsai. Mimo swojego rozmiaru zapewnia odpowiedni, tak ważny dla bonsai, odpływ wody. Posiada maleńkie ale wykonane z dużą precyzją nóżki.

Doniczka pochodzi z Yixing - chińskiej stolicy ceramiki. Gdzie od wieków z pokolenia na pokolenie przekazywano i udoskonalano sztukę wyrobu ceramicznych przedmiotów, a szczególności donic do bonsai. To jedyne miejsce na świecie gdzie występuje naturalnie purpurowa glina.

Prawdziwe cacuszko. Unikatowa.
Wyobraź sobie piękne maleńkie drzewko bonsai wyeksponowane w tej wyjątkowej doniczce. Idealna na drobiazg jako dodatek do prezentu - lub na prezent dla samego siebie by zacząć przygodę miniaturyzacji drzew - bonsai.

Mame bonsai, zwane także po prostu mini bonsai, to wyjątkowe drzewka miniaturowe. Ich rozmiar to zaledwie kilka centymetrów! Rozmiar miniaturowego bonsai można kreślić tak, że mieści się bez problemu na dłoni.
Pielęgnacja tych miniaturek nie różni się od zasad postępowania ze zwykłym bonsai. Trzeba jednak drzewku poświęcić więcej uwagi, gdyż jest mała ilość ziemi. Te maleństwa gdy osiągną właściwy wiek także mogą kwitnąć i owocować, tak samo zmieniają barwy ulistnienia zależnie od pór roku. Drzewko posadzone w tak maleńkiej donicy cieszy ze zwielokrotnioną siłą.

Wyjątkowo prezentuje się na małym ekspozycyjnym drewnianym stoliku. Takie stoliki bonsai wykonuje nasz przyjaciel. Jeśli jesteś zainteresowany także stolikiem - prosimy o kontakt. Stolik widoczny na zdjęciu nie jest do sprzedaży i nie jest w ofercie wraz z doniczką, której ta oferta dotyczy.

Dodatkowym atutem takich drzewek bonsai jest to, że na pewno nie zabraknie Ci na nie miejsca w ogrodzie lub na tarasie :) To także idealny pomysł na prezent dla wyjątkowej osoby. Wyobraź sobie jaką radość i zaskoczenie sprawi wręczone w tak miniaturowej doniczce samodzielnie przez Ciebie wyhodowane drzewko bonsai.

Donice do mame bonsai są rzadkością. W Palmatum zaopatrzysz się w nie bez ponoszenia dużych wydatków.