Bonsai azalia

B032

nowy

Aktualnie brak. Możesz zapytać o produkt. Zapisz się poniżej na powiadomienie, kiedy będzie dostępny.

3 200,00 zł

Więcej informacji

kod drzewka:B032
wysokość drzewka:70 cm
dłuższy bok donicy:26 cm

Tzw. real photo. Kupując ten produkt kupujesz drzewko dokładnie widoczne na zdjęciu. Roślina w świetnej kondycji.

Azalia nadaje się do prowadzenia w każdym stylu bonsai z wyjątkiem stylu miotlastego i we wszystkich wielkościach.

Kolor kwiatów tej azalii jeszcze nie znany. Gdy zakwitnie - pojawi się tutaj jej zdjęcie :)

Dla azali najlepsze jest stanowisko półcieniste. Powinno być chronione przed mrozem zimą. Powinno się je osłaniać przed ulewnym deszczem w czasie kwitnienia.

W sezonie wegetacyjnym powinno utrzymywać się wilgotność podłoża. W tym celu zaleca się podlewanie przynajmniej raz dziennie. Jak ogólnie w przypadku podlewania bonsai - tak przy podlewaniu azalii sugeruje się podlewanie miękkiej, nie zawierającej wapnia - czyli deszczówką.

Nawozić powinno się wiosną do chwili rozpoczęcia kwitnienia co dwa tygodnie. Po przerwie w nawożeniu na czas kwitnienia nawozić raz na miesiąc do początku jesieni. Azalie lubią podłoże kwaśne. Nawóz powinien być dla roślin kwaśnolubnych.

Istotne jest usuwanie przekwitłych kwiatów aby roślina nie "marnowała energii" na wytwarzanie nasion. Po zakończonym kwitnieniu usuwa się wszystkie przyrosty. Boczne pędy przycina się w połowie lata.

Właściwy czas na przesadzanie przypada po przekwitnieniu. Przesadzać można co roku lub w chwili gdy korzenie wypełnią pojemnik. Jak wyżej opisane - podłoże musi być o odczynie kwaśnym.

Azalia to tzw. outdoor bonsai. Oznacza to, że drzewko powinno być trzymane poza domem - najlepiej w ogrodzie, ew. na tarasie.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bonsai azalia

Bonsai azalia

Azalia bonsai

Także może Cię zainteresować