Donica bonsai prostokątna 34cm

nowy

Prostokątna donica bonsai.
33,8 cm x 27 cm

Więcej szczegółów

166,00 zł

Więcej informacji

Kod donicy:DBY_P5
Kształt:prostokątna
Wymiar zewnętrzny donicy:33,8 cm x 27 cm
Wymiar wewnętrzny donicy:30,2 cm x 23,8 cm
Wysokość:7,3 cm
Głębokość:5,5 cm
Podstawka:brak
Ciężar:2,72 kg

Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz donic nieszkliwionych ma nieco inne odcienie, ponieważ jest wykonywany ręcznie z naturalnych materiałów. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia. Obejrzyj wszystkie dostępne zdjęcia donicy - klikając powiększenie zdjęcia na komputerze używaj strzałek klawiatury lewo/prawo, na urządzeniu mobilnym dotknij lewej bądź prawej strony zdjęcia by przełączyć do kolejnego.

Bardzo elegancka nieszkliwiona prostokątna donica bonsai. Na niskich nóżkach z delikatnie zarysowanym zdobieniem na bokach. Mocny wyraz łagodzą lekko zaokrąglone linie donicy i wcięcia narożne.

Ta doniczka do bonsai została ręcznie wykonana w Yixing w chińskiej prowincji, która jest jedynym miejscem występowania wyjątkowej purpurowej gliny, wykorzystywanej właśnie do wyrobu donic bonsai. Już w czasach dynastii Ming (1368-1644) rozpoczęto tam wyrób donic, a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Długotrwałe wypalanie donic w wysokiej temperaturze o przedziale 1.100-1.200°C przez 24 godziny sprawia, że są wytrzymałe i mrozoodporne.

Donice bonsai to coś więcej niż tylko pojemnik... to sztuka.
Twórca każdej donicy "podpisuje" swoją pracę pozostawiając na spodzie autorską pieczęć.

Także może Cię zainteresować