Donica bonsai prostokątna 33cm

nowy

Prostokątna donica bonsai.
33,3 cm x 27,2 cm

Więcej szczegółów

150,00 zł

Więcej informacji

Kod donicy:DBY_PN2
Kształt:prostokątna
Wymiar zewnętrzny donicy:33,3 cm x 27,2 cm
Wymiar wewnętrzny donicy:29 cm x 23 cm
Wysokość:8,8 cm
Głębokość:6 cm
Podstawka:brak
Ciężar:3,07 kg

Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz donic nieszkliwionych ma nieco inne odcienie, ponieważ jest wykonywany ręcznie z naturalnych materiałów. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia. Obejrzyj wszystkie dostępne zdjęcia donicy - klikając powiększenie zdjęcia na komputerze używaj strzałek klawiatury lewo/prawo, na urządzeniu mobilnym dotknij lewej bądź prawej strony zdjęcia by przełączyć do kolejnego.

Prostokątna zdobiona donica bonsai. Z ozdobnymi nóżkami. Jednym z istniejących podziałów doniczek do bonsai jest rozróżnienie na męskie i żeńskie. Ta donica jest wyjątkowo w damskiej formie. Wszystkie rogi są zaokrąglone, złagodzone półokrągłym paskiem wzdłuż boku. Eleganckie nóżki dodatkowo zdobione wywiniętymi motywami florystycznymi.
Donica idealna na drzewko o delikatnych kształtach, szczególnie gatunków kwitnących.

Wysokie nóżki zapewnią dopływ powietrza, a każdy nadmiar wody odprowadzą duże otwory drenażowe i boczne mniejsze.

Donica ręcznie wykonana w Yixing. Na spodzie pieczęć twórcy.
Yixing jest jedynym miejscem gdzie występuje glina w naturalnym odcieniu purpurowym. Yixing znajduje się w chińskiej prowincji, w której od wieków rozwija się sztuka ceramiki. Z tego słynie ten obszar do dziś. W czasach dynastii Ming (1368-1644) rozpoczęto wyrób donic, a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Mimo kształtów donicy sprawiających wrażenie delikatnej dzięki długotrwałemu wypalaniu w wysokiej temperaturze 1.100-1.200°C przez 24 godziny jest ona mrozoodporna.

Także może Cię zainteresować