Donica bonsai okrągła z guzami 24cm

nowy

Okrągła donica bonsai z guzami
24,6 cm

Więcej szczegółów

120,00 zł

Więcej informacji

Kod donicy:DBY_RG5
Kształt:okrągła
Wymiar zewnętrzny donicy:24,6 cm
Wymiar wewnętrzny donicy:21,1 cm
Wysokość:5,8 cm
Głębokość:4,2 cm
Podstawka:brak
Ciężar:1,5 kg

Wyjątkowa okrągła donica z tzw. guzami. Rękodzieło z Yixing w chińskiej prowincji słynącej z purpurowej gliny - jedynego miejsca gdzie ona występuje.

Wizualnie sprawia wrażenie masywnej, jest stosunkowo wysoka. Idealnie prezentować się będzie w niej drzewko bonsai o grubym, mocno osadzonym pniu. Dobrze komponować się z nią będą na pewno dęby o naturalnie grubym pniu i sosny o grubym pniu.
Ze względu na okrągły kształt najlepiej pasować będzie do stylów prowadzenia bonsai gdzie korona jest równomiernie rozłożona. Będą to zatem style bonsai: prosty (chokkan) - forma wzniesiona regularna i miotlasty (hokidachi).

Każda ręcznie wykonana donica jest na spodzie sygnowana pieczęcią twórcy.
Donica mrozoodporna.Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz ma nieco inne odcienie. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia.

Donice wypalane są w temperaturze o przedziale 1.100-1.200°C przez 24 godziny. Dzięki temu procesowi donice są bardzo wytrzymałe.

Wykonywane są z purpurowej gliny w prowincji chińskiej, gdzie już w czasach dynastii Ming (1368-1644) rozpoczęto wyrób donic, a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Donice bonsai to coś więcej niż tylko pojemnik... to sztuka.
Każda donica posiada pod spodem pieczęć, którą swoje prace sygnuje rękodzielnik ją wykonujący.

Także może Cię zainteresować