Donica bonsai okrągła z guzami 24cm

nowy

Okrągła donica bonsai z guzami
24,6 cm

Więcej szczegółów

120,00 zł

Opis

Kod donicy:DBY_RG5
Kształt:okrągła
Wymiar zewnętrzny donicy:24,6 cm
Wymiar wewnętrzny donicy:21,1 cm
Wysokość:5,8 cm
Głębokość:4,2 cm
Podstawka:brak
Ciężar:1,5 kg

Kolorystyka donic może różnić się od tej prezentowanej na zdjęciach. Każdy egzemplarz donic nieszkliwionych ma nieco inne odcienie, ponieważ jest wykonywany ręcznie z naturalnych materiałów. Kolory oddane na zdjęciach różnią się także w zależności od oświetlenia. Obejrzyj wszystkie dostępne zdjęcia donicy - klikając powiększenie zdjęcia na komputerze używaj strzałek klawiatury lewo/prawo, na urządzeniu mobilnym dotknij lewej bądź prawej strony zdjęcia by przełączyć do kolejnego.

Wyjątkowa okrągła donica z tzw. guzami. Rękodzieło z Yixing w chińskiej prowincji słynącej z purpurowej gliny - jedynego miejsca gdzie ona występuje.

Wizualnie sprawia wrażenie masywnej, jest stosunkowo wysoka. Idealnie prezentować się będzie w niej drzewko bonsai o grubym, mocno osadzonym pniu. Dobrze komponować się z nią będą na pewno dęby o naturalnie grubym pniu i sosny o grubym pniu.
Ze względu na okrągły kształt najlepiej pasować będzie do stylów prowadzenia bonsai gdzie korona jest równomiernie rozłożona. Będą to zatem style bonsai: prosty (chokkan) - forma wzniesiona regularna i miotlasty (hokidachi).

Każda ręcznie wykonana donica jest na spodzie sygnowana pieczęcią twórcy.
Donica mrozoodporna.Donice wypalane są w temperaturze o przedziale 1.100-1.200°C przez 24 godziny. Dzięki temu procesowi donice są bardzo wytrzymałe.

Wykonywane są z purpurowej gliny w prowincji chińskiej, gdzie już w czasach dynastii Ming (1368-1644) rozpoczęto wyrób donic, a w początkach dynastii Qing (1644-1912) udoskonalono warsztat produkcyjny.

Donice bonsai to coś więcej niż tylko pojemnik... to sztuka.
Każda donica posiada pod spodem pieczęć, którą swoje prace sygnuje rękodzielnik ją wykonujący.

Także może Cię zainteresować