Jak wysyłamy

 
 

Donice

Donice wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej, a mniejsza donice także do Paczkomatu.
Donice na czas transportu skrupulatnie zabezpieczamy opakowując w styropian, folię bąbelkową, wypełniając wolną przestrzeń w kartonie. Przypominamy, że należy otworzyć paczkę w obecności kuriera i sprawdzić czy donica dotarła nieuszkodzona. W przypadku uszkodzeń należy spisać odpowiedni protokół z kurierem w jego obecności.

Zabezpieczenie donic przed wysyłką

Sadzonki

Sadzonki wymagają większej uwagi przy wysyłce. Odpowiednio je zabezpieczamy by w czasie transportu nie uległy uszkodzeniu, miały przestrzeń do wzrostu, a zarazem by nie obijały się po wolnej przestrzeni opakowania. Bryła korzeniowa roślin zabezpieczana jest przed wyschnięciem za pomocą wilgotnej ziemi, co gwarantuje dotarcie rośliny w doskonałej kondycji. Standardowo rośliny wysyłamy od poniedziałku do środy, tak by przed weekendem paczka dotarła do odbiorcy.
Istnieje także możliwość osobistego odbioru roślin w miejscowości Myszków (między Częstochową a Dąbrową Górniczą) - tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Pakowanie sadzonek na wysyłkę

Nasiona

Wysyłka nasion jest prosta i bezpieczna. Nasiona są lekkie i zazwyczaj bardzo małe, więc mieszczą się w małej zwykłej kopercie. Wysyłamy nasiona zafoliowane, zabezpieczone przed zawilgotnieniem.

Przy zamówieniu kilku opakowań nasion tego samego gatunku - odpowiednia zamówiona ilość umieszczana jest razem w jednym opakowaniu.

Pakowanie nasion

Instrukcje

Wraz z zamówionymi nasionami czy też roślinami otrzymujesz od nas do własnego użytku (nie do rozpowszechniania) instrukcję wysiewu / prowadzenia roślin. W razie dodatkowych pytań służymy pomocą i naszym doświadczeniem.Koszty wysyłki

Koszty wysyłki naliczamy następująco: sumujemy ciężar całej ilości zamówionych towarów i opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem firmy kurierskiej. Wysyłka do Paczkomatu firmy InPost uzależniona jest od wymiaru paczki z zapakowanym zamówieniem.
System sklepowy dolicza także standardowy ciężar opakowania wysyłki.